Skip links

Turnuvada İlk 2 Gün

BB Bodrumspor Coenda Medical voleybol takımımız normal lig sezonunu lider bitirerek çeyrek finallere katılmaya hak kazanmıştı .

G grubunda Sivas İl Özel İdaresi , Thy ve Bozüyük Bel. Eğitim ve Spor Kulübü ile eşleşen takımımız perşembe günü Amasya’ya seyahat etti.

Cuma günü baş antrenörümüz Adnan Kıstak liderliğinde turnuva öncesi son antrenmanını gerçekleştiren Bodrumun İncileri  maç saatini beklemeye başladı .

Normal şartlarda turnuvanın ilk günü karşılaşacağımız Rasus Kimya Hatay Voleybol Takımı ülkemizde yaşanan deprem sebebiyle turnuvadan çekilmek zorunda kalmıştı.

Rakibimizin kaybettiği ve onların nezdinde kaybettiğimiz tüm sporcuların anısına maça

Rasus Kimya Hatay Voleybol takımının logosunun da içinde yer aldığı melek ve KALBİMİZDESİN UNUTMAYACAĞIZ yazılı pankartla çıktık.

Amasya spor salonunda  Sivas İl Özel idaresine karşı  11 Mart cumartesi günü oynanan turnuvanın açılış maçında ilk setin ortalarına kadar başa baş giden maçta rakip takım antrenörü skor 17-13 iken ilk molasını aldı . Moladan sonra da üstünlüğü elden bırakmayan Bodrumun İncileri seti 25-15 alarak maçta 1-0 öne geçti .

İkinci ve üçüncü sette vitesi arttıran kadın voleybol takımımız 25-11 ve 25-7 ‘lik setlerle maçı 3-0 kazanarak turnuvaya galibiyetle başladı .

Turnuvanın ikinci gününde rakibimiz THY idi . Açılış maçında Bozüyük Bel. Eğitim ve SK’ya 3-0 yenilen rakibimiz turnuvada şansını son maça taşımak istiyordu .

Bodrumun İncileri ilk 2 sette baştan sona üstün ve etkili oynayarak rakibini 25-17 ve 25-10 ile geçti.

Karşılaşmanın üçüncü setine tutuk başlayan takımımız sette 10-5 gerideyken Adnan Kıstak hocamız turnuvadaki ilk molasını kullandı . Son anları büyük bir heyecanla geçen maçta rakibimizin 5 set sayısını savunan Bodrumun İncileri sette ilk kez öne geçti ve ilk maç puanını da almayı başardı.

Seti 30-28 maçı da 3-0 kazanarak Yarı Final Gruplarına katılmayı garantiledik .