Skip links

BB BODRUMSPOR JUDO ŞUBESİ

Bodrum Kaymakamı ve Milli Judocu Bilgehan Bayar öncülüğünde bir araya gelen milli judocular; Kaya Muzaffer Ilıcak, Ahmet Apaydın, Keşfi Akçavdar, Namık Cancan, Muğla Judo Şampiyonu Cemal Afşin, Yasin Örük ve Türkiye’ye judo sporunu getiren Halil Yüceses’in oğlu Fethi Yüceses Bodrum Judo Konseyi’ni kurdu.

Konsey, yüzlerce çocuğa haftada 2 veya 3 gün Bodrum’un farklı noktalarında eğitim verecek.  Her yaştan sporcunun katılabileceği judo eğitimleri için başvurulan Bodrum İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi Bodrumspor Spor Kulübü’ne yapılabilecek.

 

Bodrum Judo Konseyi Kurucularından Kaya Muzaffer Ilıcak, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi;

“Bodrum’da bugüne kadar her ne hikmetse judo yapılamamış. Burada çok değerli hocalarımız var. Hepsi milli takım hocası. Bir araya gelip judoyu başlatalım istedik. Bodrum Kaymakamı Bilgehan Hocamız da milli judocu. Kendisi de bizi destekledi. Ben, arkadaşlarımla birlikte yaklaşık 30 – 35 civarında okul gezdim, judoyu anlattık ve judo yapmak isteyen çocukları bir araya getirdik. Şu anda 200’e yakın judo yapmak isteyen çocuk var. Bunların 50 tanesi Bodrumspor’dan lisansı yapıldı. Bodrumspor’un da judo branşı açıldı. Biz, Bodrum’da çocukları kötü alışkanlıklardan uzak ve judo yaptırmak suretiyle spora alıştırıp bundan sonra da hayatlarına sporla devam etmelerini istiyoruz.”

Judonun olimpik bir spor olduğunu anlatan Ilıcak, “Biz, bu olimpik dalda iyi sporcular çıkacağına inanıyoruz. Çalışmalarımız da bu şekilde devam ediyor. Çalışmalarımız şu anda Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde yapılıyor. Fakat Bodrumspor’da da bir branş açıldı. Bir arkadaşımız orada ücretsiz şekilde antrenörlük yapıyor. Okullar açılınca 4-5 yerde eğitimlerimiz olacak. Biz, spor salonu gibi değil, aidat almadan, hiçbir ücret almadan ve çocukların da elbisesini federasyondan ve sponsorluklarla bularak bu işi yapacağız. Burada judoya başlayacak kardeşimizin ne ailesinin ne de kendisinin cebinden 5 kuruş çıkmayacak.” diye konuştu.

 

KAYNAK – KENT TV